Česká iniciativa pro astma

Čipa infolinka - kontaktní e-mail Napište nám

ČIPA : Infolinka (čtěte, prosím, Prohlášení ČIPA v této sekci!!!)

Infolinka (čtěte, prosím, Prohlášení ČIPA v této sekci!!!) 

Položte dotaz


* Jméno: 
* E-mail: 
* Otázka: 
* Kontrolní kód (opište): 


Nalezeno 853 záznamů z celkového počtu 853, zobrazeny 51. - 55.

[ 11 ]  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 

Sára
Dobrý den, můj skoro roční syn má opakovaně rýmu a kašel, skoro od narození, je možné, že to chytá, ze školky kam chodime s dcerou. ALe mám astma a bojím se , že to má take, protože měl občas i dušnost a zanet prudusek. Je možne to zjistit u tak maleho dítěte? Nevim zda je to tou školkou nebo to ma po me. Ale z rymy ma pokazde kasel. Děkuji
Jistě záleží na tom, zda má i průduškové příznaky jak celé stavy probíhají. Astma je v tomto věku méně pravděpodobné, obvykle jde spíše o virové infekty. Pokud by frekvence a průběh byly znepokojivé, je vhodné podrobnější vyšetření - např. test funkce řasinek v dýchacích cestách apod.
 
Bořek
Dobrý den , rád bych se zeptal proč byl do CZ ukončen dovoz léku Berotec N . Informace o ukončení výroby se nezakládá na pravdě ověřeno z SRN . Jako těžký asthmatik mám velké obavy z případné změny léku . Děkuji Minihofer .
To se musíte zeptat výrobce či dovozce. Toto nejsou informace, kterými bychom disponovali. Změnu léku musíte řešit se svým lékařem.
 
Simona Marie
Dobrý den, syn 8 let často zvrací a často je zahleněný. V lednu tohoto roku zvracel, následně měl 40°C horečky a pak se nemohl postavit na nohy-takže nemocnice a zánět svalu. Od té doby se mi zdá, že není úplně v pořádku a zahlenění a zvracení je častější, nežli dříve. Již měsíc bere Onprelen na podezření na reflux. Ve škole v kolektivu samozřejmě střevní a žalud.potíže jsou často, ale přijde mi, že syn je chytá pokaždé. Dětská Mudr. zvažuje vyšetření na cyst. fybrózu. Nosní mandli má vytrhlou v necelých 3 letech a nyní ji má do poloviny narostlou znova. Zatím jsme byli poslání jen na ORL (Onprelen), kde jdeme na KO za 5 měsíců. Jaký máte názor, popř. doporučení. Děkuji. Marie
Uvedené potíže nejsou typickými příznaky cystické fibrózy, nicméně, pokud má paní doktorka podezření, lze jistě poslat na vyšetření potního testu a mít jistotu. Možná by bylo vhodné vyšetření gastroenterologem.
 
Vlasta Stupková
Dobrý den, mohou být prosím mezi faktory, které způsobují astma, psychická traumata a mohla by se tedy mezi léčebné postupy zařadit psychoterapie?
Psychické problémy mohou někdy být spouštěčem potíží. V takovém případě může být psychoterapie vhodným doplňkem standardní protiastmatické léčby.
 
Lenka
Dobrý den, prosím o radu. Můj syn - 6 let, alergik -roztoče, kočka, pes. Dříve časté laryngitidy. 2 roky již bez potíží. Nyní pociťuje bolesti na hrudi i v klidu. Při zátěži je brzy udýchaný. Jinak spí klidně, záchvatovitý kašel nemá, pískoty také ne. Může se prosím jednat o astma? Děkuji Březnová
Bolest na hrudi není typickým příznakem astmatu. Konzultujte svého praktického dětského lékaře a požádejte případně o podrobnější vyšetření.
 

Partneři

© 2007-2019 Česká iniciativa pro astma
Vytvořila a spravuje MeDitorial
ISSN 1802-5595