Česká iniciativa pro astma

Čipa infolinka - kontaktní e-mail Napište nám

ČIPA : Infolinka (čtěte, prosím, Prohlášení ČIPA v této sekci!!!)

Infolinka (čtěte, prosím, Prohlášení ČIPA v této sekci!!!) 

Položte dotaz


 * Jméno: 
 * E-mail: 
 * Otázka: 
 * Kontrolní kód (opište): 


Nalezeno 864 záznamů z celkového počtu 864, zobrazeny 26. - 30.

 1  2  3  4  5  [ 6 ]  7  8  9  10  11 

Blanche Bartakova
Dobrý den můžete mi prosim říct jak je to s vaší účasti na vysavačích Rainbow? Dr.Pohunek a vaše iniciatIva zaštiťuje tento vyrobek jako nejlepší vysavac a cisticka vzduchu pro astmatiky?? Děkuji moc za odpověď.
Dobrý den. Spolupráce ČIPA a firmy R spol. s r.o. (dovozce a distributor techniky Rainbow) spočívá v tom, že naše společnost podle potřeby poskytuje nezávislé odborné informace o alergiích a astmatu, především formou textů do interních materiálů firmy. Nic jiného firmě neposkytujeme, přístroje nijak negarantujeme, neboť to neodpovídá ani našim kompetencím, ani naším odborným možnostem. Nejsme technickou zkušebnou a neumíme ani ověřovat účinnost různých přístrojů. Nic takového ani po nás firma nikdy nežádala a ani žádnou garanci v žádných oficiálních materiálech neuvádí. Ze strany firmy R spol s r. o. spolupráce s ČIPA spočívá v tom, že za každý předvedený přístroj přispívá na provoz ČIPA a její aktivity určitou malou částkou. To je deklarováno i nálepkou na přístrojích, která říká, že "V rámci programu rainbow pomáhá přispíváme z každého předvedení přístroje Rainboiw České iniciativě pro astma na boj proti astmatu a alergii." ČIPA neuděluje žádné certifikáty ani neprovádí srovnávání s jinými přístroji.
 
Eva H.
Dobrý den, dcera je alergik. Od 6 let na dlouhodobé medikaci. Kvůli časté nemocnosti v dětství a účinku ATB na vývoj druhých zubů má nyní zažloutlou zubní sklovinu s bílými zrníčky nepigmentovaných míst. Jak to prosím řešit - kromě potažení zubů umělou pryskyřicí na soukromých klinikách? Zažloutlou sklovinu si dcera nezpůsobila sama (nekouří, nepije alkohol, nebere drogy). Děkuji předem za radu.
Dobrý den, tento problém není v naší kompetenci. Nepředpokládáme ani, že by byl důsledkem jakékoliv alergie. Je třeba konzultovat stomatologa.
 
Hana K.
Dobrý den, mohu se prosím zeptat, zda má význam používání čističek vzduchu a pokud ano, jakou značku čističky byste mi prosím poradili. Děkuji Hanka
Dobrý den, čističky vzduchu mají význam především tam, kde je v domácím prostředí vyšší prašnost, případně očekáváme vyšší výskyt vzdušných alergenů. Konkrétní značku čističky vzduchu Vám doporučovat nemůžeme. Měla by být garantovaná (certifikovaná) kvalitní filtrace, důležitá je i možnost dobrého čištění celého zařízení, aby nedošlo k pomnožení a následnému šíření nežádoucích mikroorganizmů a částic (především plísní).
 
Magda Lépová
Dobrý den, souvislost astma a projevů alerg. rýmy se píše v literatuře, nemohu najít nic o nosní konvičce a jejím použití na vašich stránkách, děkuji Lépová
Dobrý den, máte pravdu, článek na toto téma tu nemáme. Je to jistě vhodná inspirace. Děkujeme.
 
Ája K.
Dobrý den, mám diagnostikované slabé astma. Nyní jsem nachlazená (mám rýmu) a objevil jako obvykle i kašel. Trápí mě i v noci (když ležím) a přes den pokaždé, když chvilku mluvím, tak se hrozně rozkašlu a pak se to prakticky nedá zastavit. Pořád mě to dráždí i když se napiju. Na doporučení alergologa mám v případě nachlazení užívat 2x denně 2 vdechy Combairu. To dělám, ale zdá se, že to tentokrát moc nezabírá. Dnes jsem musela již 2x použít Ventolin. Chtěla bych se poradit, zda se mám obrátit na praktickou lékařku nebo na alergologa.Děkuji
Dobrý den, Combair by měl být používán dlouhodobě, použití jen při nachlazení mu nedává dost času na rozvinutí účinku. Pokud Ventolin funguje, je jej jistě možno užít, ale o to víc by měla být používána i preventivní léčba. Každý kašel nicméně nemusí být hned projevem astmatu a může jít o virovou infekci, která často kašel působí. První názor Vám jistě po vyšetření může dát praktická lékařka, podle nálezu event. konzultujte následně alergologa.
 

Partneři

© 2007-2019 Česká iniciativa pro astma
Vytvořila a spravuje MeDitorial
ISSN 1802-5595