Česká iniciativa pro astma

Čipa infolinka - kontaktní e-mail Napište nám

ČIPA : Infolinka (čtěte, prosím, Prohlášení ČIPA v této sekci!!!)

Infolinka (čtěte, prosím, Prohlášení ČIPA v této sekci!!!) 

Položte dotaz


 * Jméno: 
 * E-mail: 
 * Otázka: 
 * Kontrolní kód (opište): 


Nalezeno 868 záznamů z celkového počtu 868, zobrazeny 36. - 40.

 1  2  3  4  5  6  7  [ 8 ]  9  10  11 

Tomáš
Dobrý den. Máme malého syna v listopadu mu budou 2 roky, který onemocněl zánětem průdušek na začátku prázdnin.. kašel byl hutný s hlenem a během asi 14 dnu se začal měnit v kašel suchý.. nakonec kašel vymizel, ale ve velice krátkém intervalu se objevil zejména v nočních hodinách.. jedná se vždy o takový lehký záchvat dráždivého kašle, který trvá cca 10 min. většinou mu stačí dát napít vlažné vody a problémy zmizí. Trchu se bojím aby se nejednalo o začátek astmatu. Přes den žádné záchvaty nemá, občas si odkašle a nebo se zakašle při jídle a pití. Nepozoruji u něj žádné sípaní, nebo pískání při dýchání a to ani v noci. Já ani přítelkyně astma nemáme, nebo o tom alespoň nevíme. Chtěl bych Vás poprosit o Váš názor na základě popisku problém a případě doporučit nějakého specialistu v okolí Mladé Boleslavi. Děkuji za jakoukoli odpověď a případně radu.
Dobrý den, příznaky nejsou pro astma zcela typické. Navíc je astma v tomto věku spíše méně pravděpodobnou diagnózou. Nejlepší je jistě konzultovat praktického lékaře a nechat dítě vyšetřit. Pokud by shledal indikaci dalšího vyšetření, jistě Vám poradí, s kým má v okolí dobré zkušenosti. My pro přímé doporučení konkrétních lékařů dostatek podkladů nemáme.
 
Kateřina
Dobrý den, poprosím Vás o informaci,jaký následek může mít dlouhodobé nesprávne používaní inhalátoru ( neprotřepáni před použitím ) u léku Ecobec 100 mikrogramů. Děkuji Kateřina
Dobrý den, vzhledem ke složení látek v tomto inhalátoru není protřepání již úplně kritické. Účinek může být mírně nižší, ale nikoliv kriticky snížený.
 
Olga Palasová
Dobrý den,jsem alergik-astmatik.Na podzim,kdy začne být vlhko začínám kašlat a trvá to až do jara kdy se oteplí.Beru celoročně Monkastu a Daseltu, na podzim mi lékařka většinou připisuje Imunor,protože mám slabší imunitu.V součastnosti jsem v práci pouze na ranní směny ale více než rok jsem ve stálém stresu a velmi špatně spím,na nic se nemohu soustředit,vyhýbám se společnosti lidí v soukromí,nic mě nebaví,prostě nemám radost ze života.Proto si hlédám novou práci,zatím se nabízí pouze práce v pekárně ale tam jsou pouze noční směny.Bylo by to za více peněz než beru nyní ale nevím,lékařka mi to příliš nedoporučuje kvůli imunitě a astmatu, o ostatních problémech neví.Máte prosím nějaké zkušenosti s prací astmatika na pouze noční směny?Děkuji Za odpověd
Dobrý den, v principu by noční směny pro astma neměly být přímým problémem. Pro astma bych viděl spíše rizikovým kontakt s moučným prachem a riziko nepravidelného životního rytmu, který noční směny, ač pravidelmné, nutně přinášejí.
 
Eva Kadlecová
Dobrý den, prosila bych o radu. Můj syn (1 rok) byl do desíti měsíců čtyřikrát v nemocnici kvůli dušnosti (diagnoza - bronchopneumonie, akutní bronchitida). Teď v létě je to zatím v pořádku. Naše paní doktorka z alergologie nás chtěla poslat na oscilometrické vyšetření. V Českých Budějovicích nás neošetřili s tím, že mám zavolat do Motole. Dovolala jsem se na spirometrii, kde jsem se ptala jestli je tam prováděna i oscilometrie, ale paní mi to nebyla schopná říct. Řekla jsem to naší doktorce a ta mi pověděla, že když to paní nevěděla, tak to vyšetření nejspíš nedělají. Doktorka mi řekla, že vzhledem k jeho věku je to jedno z mála vyšetření, které by nám řeklo něco víc. Alergie se u něj neprokázala, doktorka má podezření na astma, ale i přes nasazené léky (Ecobec a Singulair) skončil syn v nemocnici. Chtěla bych se zeptat, jestli nevíte, kde se toto vyšetření provádí, já sama našla Uherské Hradiště a Ústí nad Labem, jenže my jsme z Tábora, tak jestli náhodou není něco blíž (já ani manžel nemáme řidičský průkaz, takže jsme odkázáni na příbuzné a přátele)? Budu velmi vděčná za odpověď. Děkuji a přeji hezký den. Kadlecová
Dobrý den, oscilometrii jsme schopni provést, není ale zavedena v rutinní funkční laboratoři, kam jste se zřejmě dovolala, ale v rámci specializované laboratoře pro nespolupracující děti. Nemyslím si nicméně, že toto vyšetření Vaši situaci vyřeší a že je nutné jej absolvovat. Pokud už něco, pak by vhodné možná bylo podrobné funkční vyšetření právě v oné specializované laboratoři, která má možnost několika podrobných vyšetření. Ani to ale nemusí přinést nějakou zásadní informaci pro řešení problémů Vašeho dítěte. Podstatný je klinický obraz a případná odpověď na léky.
 
Vít Šimák
Jste k ničemu.
Děkuji za Váš názor. Kdybyste četl podmínky této informační služby, věděl byste, že na Vaši otázku odpovědět nemůžeme a všechny konkrétní otázky je třeba klást Vašemu ošetřujícímu lékaři.
 

Partneři

© 2007-2019 Česká iniciativa pro astma
Vytvořila a spravuje MeDitorial
ISSN 1802-5595