Česká iniciativa pro astma

Čipa infolinka - kontaktní e-mail Napište nám

ČIPA : Infolinka (čtěte, prosím, Prohlášení ČIPA v této sekci!!!)

Infolinka (čtěte, prosím, Prohlášení ČIPA v této sekci!!!) 

Položte dotaz


 * Jméno: 
 * E-mail: 
 * Otázka: 
 * Kontrolní kód (opište): 


Nalezeno 864 záznamů z celkového počtu 864, zobrazeny 41. - 45.

 1  2  3  4  5  6  7  8  [ 9 ]  10  11 

Eva Abrahámová
Dobrý den, 18měsíční syn v zimě 7x prodělal středoušní zánět, 4x nasazená atb, stále byl zahleněn, přičemž hleny nebylo možné vysavačem efektivně odsát. (Dýchal jakoby "přes nos" vlastně již hned po porodu.) Prostříkáváme mu nos 2x denně mořskou vodou. Vyšetření na alergologii nezjistilo žádnou senzibilizaci na specif. alergen, ECP však bylo zvýšené - 31,1. Dr. synovi napsala Montelar/Singulair na 2měsíční léčbu. Syn nyní nekašle, nemá akutní potíže. V příbalovém letáku nás vyděsily možné vedlejší účinky. Je nutno léčit syna již nyní, resp. je větší šance vyléčit takto malé díte? Děkuji.
Dobrý den, montelukast má zcela vzácné vedlejší účinky a je obecně považován za vysoce bezpečný. Výrobce má povinnost uvést vše, co se může potenciálně vyskytnout. Konkrétní indikaci a potřebu léčby musíte řešit s lékařem, který léčbu indikoval a poradit se s ním.
 
Irena Sochorova
Dobry den. Chtela bych vas poprosit o informaci zda jeste existuji vakciny na prachovou alergii. Pred 45 lety jsem musela sbirat prach a posilat do Plzne, kde mi z nej delali vakcinu, ktera mi velmi pomohla od ashtmatu. V pozdejsi dobejsem jiz prach sbirat nemusela, ale na vakciny jsem chodila stale s urcitymi prestavkami. Dnes po delsi dobe mam zase problemy s pruduskami a opet se mi ozyva asthma. Je mi 63 let a pri navsteve moji alergolozky mi bylo receno, ze vakciny uz rok nejsou. Tak nevim co budu dal delat a mrzi me to, protoze mi vzdy pomahaly. Tak bych vas chtela poprosit o radu nebo informaci. Dekuji Irena S.
Dobrý den, vakcíny z domácího prachu již neodpovídají správné klinické praxi. Obvyklým alergenem v domácím prachu je roztočový alergen a na něj vakcíny k dispozici jsou. Je třeba konzultovat Vašeho alergologa. Hlavním prostředkem k řešení astmatu musí být ale především farmakoterapie, vakcíny jsou vždy jen podpůrnou terapií u jasně prokázané alergické příčiny.
 
Jana
Dobrý den, já jsem astmatik, manžel je alergik. Máme syna (za 4 měsíce mu budou 3 roky). Praktický lékař tvrdí, že bych si nejraději syna zaškatulkovala do "krabičky" astmatik. Podle něj astmatik není. Přitom mu jednou nesprávně diagnostikoval zápal plic, a protože antibiotika, která mu na ten zápal plic předepsal, synovi nezabírala, tak jsem se rozhodla zajet do Motola na dětskou pohotovost. Tam mi doktorka sdělila, že by zkusila stříkat mu Ventolin (ze začátku hodně, každých 20 min dva vdechy, pak postupně ubírat). Synovi obtíže během jediné noci zmizely. To mu byl tenkrát asi rok a půl. Asi v únoru loňského roku syn skončil s velkou alergickou reakcí v Kladenské nemocnici. Měl napuchlá víčka tak, že ani neviděl. Naštěstí jinam než na víčka se ten otok nerozšířil. Na základě toho incidentu nás praktický lékař poslal na alergologii. Synovi zjistili z krve alergii na kočky a husí peří. Paní doktorce na alergologii jsem popsala Honzíkův ztížený výdech (chrčí to v něm a je slyšet odcházet vzduch z jeho plic i chvilku po výdechu), který občas mívá. Nasadila mu Flixotide 2×1 vdech denně. Při obtížích máme zvednout na dva vdechy dvakrát denně. Když měl obtíže, tak jsem dávku zvedla a řekla bych, že mu to pomáhá. Od té doby jsem nezaznamenala žádné větší zhoršení. Jen jednou když jsem byla služebně mimo a léky podával manžel, po mém návratu se synův stav zase zlepšil. Krom toho všeho synovi na kožním oddělení doktorka diagnostikovala atopický exem. Ale teď k tomu, proč Vám vlastně píši. Paní doktorka na alergologii je milá a vstřícná, ale problém je v tom, že když se synovy problémy zhorší, tak mne sestra nechce k paní doktorce objednat, že prý musíme za praktickým lékařem a až ten se spojí s paní doktorkou na alergologii a domluví se na postupu. Jenže problém je v tom, že náš pan praktický lékař stále odmítá to, že syn je astmatik a vždy ho začne léčit na cokoli jiného... Už jsem bezradná. Jsem ráda, že máme alespoň ten ventolin a flixotide, ale úplně se děsím toho, kdyby se synův stav zhoršil, co mám dělat. Existuje nějaké plicní oddělení pro takhle malé děti? Já sama se na jednom oddělení respiračních onemocnění léčím a vždy, když mám problém, tak tam můžu přijít a oni mně vyšetří a pomůžou mi. Je mi moc líto, že to takto nefunguje i pro malé děti. Nevím, jestli mi dokážete pomoci. Ale už opravdu nevím, na koho se mám obrátit. Předem moc děkuji za jakoukoli zprávu. Hezký den Jana
Dobrý den, podle Vašeho líčení je zřejmě léčba účinná, což může diagnózu astmatu podporovat. Pokud máte zprávu od alergoložky, měl by ji praktický lékař respektovat a postupovat podle doporučení. Očividně je to hlavně problém komunikační. Specializované dětské plicní oddělení je v Motole, specializovaný pneumolog je i na pediatrii Ke Karlovu, na Bulovce a i v Krči. K vyšetření by Vás ale měl někdo doporučit s přesným vyjádřením toho, co nejde zvládnout v terénu a potřebuje specializovanou péči.
 
Markéta Petrová
Dobrý den, dcera 12.Před rokem zjištěn zánětlivý infiltrát na RTG plic.Léčba ATB,nyní přetrvávající problémy s nedodýchnutím.Docházíme na alergologii.Vyzkoušeli jsme flutiform a montelukast ,bez úspěchu.Nyní Ventolin,též bez úspěchu.Děkuji
Popisované příznaky nejsou typické pro astma a proto také zřejmě protiastmatická léčba nefunguje. Bylo by dobré hlavně vyšetřit spirometrii a ověřit, jak funkce plic vypadá.
 
Matyáš
Dobrý den, čerstvě mi bylo diagnostikováno astma a rád bych se proto zeptal, zda kromě "klasické" léčby kortikosteroidy připadá v úvahu i léčba jiná, možná i méně náročná na organismus? Konkrétně bych se rád zeptal na možnosti využití konopí v tomto směru, neboť jsem o jeho prospěšnosti leccos četl a slyšel od přátel. Nejsem si nicméně jist pravdivostí těchto informací. Děkuji za Vaši odpověď. M
Dobrý den, nevíme o žádných studiích, které by ověřily pozitivní účinek konopí na astma. Pro organismus je jistě náročnější neřešené astma, než inhalační kortikosteroidy. Hledání náhradních terapií obvykle vede ke zbytečné prodlevě v nasazení správné léčby.
 

Partneři

© 2007-2019 Česká iniciativa pro astma
Vytvořila a spravuje MeDitorial
ISSN 1802-5595