Česká iniciativa pro astma

Čipa infolinka - kontaktní e-mail Napište nám

ČIPA : Infolinka (čtěte, prosím, Prohlášení ČIPA v této sekci!!!)

Infolinka (čtěte, prosím, Prohlášení ČIPA v této sekci!!!) 

Položte dotaz


* Jméno: 
* E-mail: 
* Otázka: 
* Kontrolní kód (opište): 


Nalezeno 853 záznamů z celkového počtu 853, zobrazeny 41. - 45.

 1  2  3  4  5  6  7  8  [ 9 ]  10  11 

Milena
dobrý den, syn pravidelně od září vdechuje 2x2 Ecobec 50mg, od té doby se mi zdá, že má větší chuť k jídlu a dost přibral, je mu 6 let, tak jestli je to shoda okolností a nebo má na to vliv tento lék? syn je sám o sobě mohutnější a toto přibírání není moc dobré,děkuji za odpověď
Dobrý den, přijde mi to spíše jako shoda okolností, v uvedené dávce by inhalační kortikosteroidy tento nežádoucí účinek mít neměly. Může se výjimečně objevit vyšší citlivost na podávané kortikosteroidy, ale běžně se s tím nesetkáváme. Poraďte se s předepisujícím lékařem, zda by nešlo alespoň zkusit snížit dávku při plné kontrole nad nemocí a ověřit, jak to bude vypadat.
 
Dagmar
Dobrý den,můžete mi prosím zaslat seznam akcí na rok 2017 pro lékaře a sestry . Děkuji D.Bělíková
Dobrý den, akce odborných společností jsou již na stránce ČIPA propojeny - http://www.cipa.cz/odborne-akce-csaki-a-cpfs . Z vlastních akcí ČIPA je nyní jasné datum odborné konference ke Světovému dnu astmatu, která se bude konat 4.5.2016 od 9 hodin na tradičním místě na Náměstí Míru. Měření spirometrie pro veřejnost bude opět předsunuto na konec dubna, o přesném datu se jedná. Konference odborných sester bude opět ke konci roku, konec listopadu nebo začátek prosince, přesné datum bude snad brzy k dispozici.
 
Tomas M.
Spirometrie Dobrý den. Od jara mne trápí nemožnost úplného nadechnutí (dodechnutí). Pocitově jde spíše o mechanickou záležitost - možná blokáda žeber (?) Žádné jiné "příznaky", které se zde popisují - kašel, dušnost, atd. nemám. Alergologické testy negativní, laboratorní testy v pořádku, rentgen plic v pořádku. Po provedené spirometrii bylo konstatováno: "Bronchodilatační test s Ventolinem jasně pozitivní - normalizace ventilace". Chtěl jsem se zeptat, jak moc je spirometrie "průkazná"? Existuje nějaká jiná metoda na prokázání astmatu? Děkuji předem za Vaši odpověď. Tomáš M.
Pokud na spirometrii byla obstrukce ) zúžení průdušek) a po Ventolinu se to upravilo, bylo by asi na místě ověřit účinek inhalační protiastmatické léčby, a to jak na příznaky, tak na základní spirometrii.
 
Veronika
Dobrý den, nedávno mi bylo zjištěno, že mám alergické astma. Chtěla bych se zeptat jaký vliv má alergické astma na řízení automobilu, popřípadě jestli vůbec můžu řídit. Děkuji za odpověď
Dobrý den, vliv na řízení vozidla mohou výjimečně mít některé protialergické léky (antihistaminika), jinak by schopnost řízení ovlivněna být neměla.
 
Zdeněk Hunkes
Dobrý den, narazil jsem na Vaše stránky. Nejsem si jist, zda mně můžete nějak pomoci. Mám mnohaletý problém s dráždivým kašlem. Prodělal jsem plicní a krční vyšetření. Bez nálezu. Koncem října bych měl prodělat ještě nějaké speciální plicní vyšetření v bohunické nemocnici. Byl jsem také na alergologii. Zjistili z kožních testů, že mám jen hraniční alergii na pelyněk, alternaria (plísně) a prach.roztoč. Rozbor z krve byl na ně ale negativní. U Svaté Anny jsem byl na speciálním alergickém vyšetření, kde zjistili, že jsem alergický, ale neví na co. Bronchoprovokační test s metacholinem byl pozitivní - bronch. reaktivita středně zvýšená. Byl mně změněn lék na tlak (ACE inhibitory). Praktický lékař mně dal lék na reflux žaludečních šťáv do jícnu (GER). Ikdyž pro tuto diagnózu nemám žádné příznaky. Prý to zkusí, ale lék na kašel nezabral. Nezabírají na kašel žádné léky ani spreje. Už jsem jich vystřídal opravdu hodně. Neví si se mnou rady. Dráždivý kašel mám cca 20 roků většinou od podzimu do jara. Letos poprvé i přes léto. Už nevím co mám dělat. Při posledním odběru krve, mně nevyšli jaterní testy. Myslím, že to může být ze všech těch léků co jsem bral a které mně stejně nepomohli. S pozdravem Zdeněk Hunkes
Dobrý den, pokud je jasně pozitivní methacholinový test, je asi potvrzená zvýšená reaktivita průdušek a asi by stálo za pokus dát na nějakou dobu plnou protiastmatickou léčbu a ověřit její efekt na kašel. Nevím, co jste přesně již vyzkoušel, zmiňujete "spreje", čili něco z toho asi již zkoušeno bylo. Je třeba to znovu probrat s ošetřujícím lékařem.
 

Partneři

© 2007-2019 Česká iniciativa pro astma
Vytvořila a spravuje MeDitorial
ISSN 1802-5595