Česká iniciativa pro astma Aktuality Profesor Václav Špičák zvolen Ambassadorem GINA 2017
15. února 2017

Profesor Václav Špičák zvolen Ambassadorem GINA 2017

Profesor MUDr. Václav Špičák, CSc, byl výkonným výborem Globální iniciativy pro astma zvolen Ambassadorem GINA pro únor 2017.

Profesor MUDr. Václav Špičák, CSc, byl výkonným výborem Globální iniciativy pro astma zvolen Ambassadorem GINA pro únor 2017.

Tento prestižní titul uděluje výkonný výbor ředitelů GINA osobnostem, které se zcela mimořádně zasloužily o péči o astma ve světě a především v jejich vlastních zemích a regionech. Tyto osobnosti jsou považovány za skutečné velvyslance GINA, kteří šíří informace o moderní diagnostice a léčbě astmatu a zásadním způsobem přispívají k šíření moderních doporučených postupů v péči o astma.

http://ginasthma.org/gina-ambassador/

Ocenění profesora Špičáka je významným uznáním jeho celoživotních aktivit, které v Československu a později v České republice vedly k tomu, že péče o astma je u nás jednou z nejlepších ve světovém měřítku. Zasloužil se zcela mimořádně především o péči o astma u dětí. Inicioval založení České iniciativy pro astma (ČIPA o.p.s.) a po dlouhá léta byl jejím ředitelem. Nadále je velmi aktivní v šíření informací o astmatu pro laiky i odborníky, je šéfredaktorem časopisu pro laiky Alergie, astma, bronchitída a odborného periodika Alergie.

Pane profesore, upřímně gratulujeme a děkujeme za vše, co jste pro péči o astma u nás vykonal. Přejeme Vám hodně sil do dalších aktivit a těšíme se na pokračování vynikající spolupráce.  

Za lektorský sbor ČIPA, o.p.s.

Petr Pohunek

ředitel ČIPA, o.p.s.