Česká iniciativa pro astma

Čipa infolinka - kontaktní e-mail Napište nám

ČIPA : Infolinka (čtěte, prosím, Prohlášení ČIPA v této sekci!!!)

Infolinka (čtěte, prosím, Prohlášení ČIPA v této sekci!!!) 

Položte dotaz


 * Jméno: 
 * E-mail: 
 * Otázka: 
 * Kontrolní kód (opište): 


Nalezeno 894 záznamů z celkového počtu 894, zobrazeny 1. - 5.

[ 1 ]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Martina Puldová
Dobrý den,píši Vám ohledně rady.Žádala jsem svého alergologa o dpověď na otázku alergie+rouška.Dostala jsem od něho odkaz na vaší stránku.Bohužel tuto odpověď nemohu dohledat.Jen potřebuji jednoduchou odpověď na jednoduchou otázku zda jsme nutně povinni se synem jako ALERGICI roušku nosit,přičemž nám dělá její nošení problémy.Nikdo nám neporadil a vím že při minulém nošení se mluvilo o nějakých sponkách které si mohli alergici/astmatici přidělat a tim se na ně bral nějaký ohled ale nikde jsem se nedočetla o této věci.Hlavně jsem to u syna nijak zvlášť neřešila,byli zavřené skoly a on se zdržoval doma,nikam nechodil.Je tedy možé že mi poradíte vy??Předem vám děkuji Martina
Dobrý den, na alergiky se žádné výjimky nevztahují. Kvalitní roušky by zásadní problémy dělat neměly. Mohou naopak ochránit i proti prachu, pylům a vzdušným plísním. O žádných sponkách informaci nemáme. Dr. Pohunek
 
Josef
Dobrý den, chci se zeptat jak je to s rouškou u lidí s astmatem, zdali ji musíme nosit nebo nebo se pro nás vztahuje výjimka díky
Dobrý den, na jedince s astmatem se v nařízení MZČR žádná výjimka nevztahuje. Při dobré kontrole nad astmatem by rouška astmatikům zásadní potíže dělat neměla.
 
Monika
Dobrý den, mám otázku ohledně koronaviru. Syn(21) trpí astmatem, zajímá mě, když jeho stav je v poslední době stabilizovaný,je možné tuto nemoc prodělat třeba i s klasickými příznaky ,nebo je vždy těžký průběh? jaké procento astmatiků je hospitalizováno? Mám z toho opravdu velké obavy, ještě vzhledem k tomu, že dcery nastoupí do školy, každá dojíždí jinam a roušky nejsou povinné. Děkuji za odpověď.
Dobrý den, dosavadní informace svědí pro to, že při dobré kontrole nad astmatem a stabilním stavu není vyšší ani riziko infekce ani riziko těžšího průběhu v případě onemocnění. Doporučuje se dodržovat předepsanou léčbu, nesnižovat a nevysazovat. V každém případě astmatikům doporučujeme preventivní ochranná opatření - roušky, desinfekci a dodržování odstupu od jiných lidí.
 
Barbora
Dobrý den, je mi 26 let, velmi ráda plavu, mám však od 11 let diagnostikované lehké astma, pravidelně docházíme na plicní, beru Symbicort, již několik let nemám obtíže. Začala jsem pravidelně plavat v plaveckém bazénu, ale po plavání mám pocit tíhy na hrudníku a zahlenění nosní sliznice. Důvodem by mohl být chlor, který je v bazénech přítomný, nejsem si tím jistá, je to možné? Nemůžeš jít pouze o zatížení organismu? (Delší dobu jsem předtím nesportovala.) Mohla bych požádat o radu, co s tím dělat, popř. na koho se obratit. Popřípadě jaký typ plaveckých bazénů zvolit? Plavání mě velmi baví a nerada bych se ho vzdala. Mnohokrát děkuji za odpověď!
Dobrý den, ano, nelze vyloučit, že může jít o reakci na desinfekční látky přítomné v bazénu. K odlišení by asi pomohlo vyzkoušení stejné zátěže v přírodním prostředí. Pokud se to potvrdí, pak je asi třeba si ověřit, jaké koncentrace v bazénu používají, případně vyzkoušet bazény jiné. NIcméně se obávám, že bezchlorové desinfekce (např. ozon), nejsou příliš rozšířené. Možností je pak ještě vyzkoušet, zda by Vám pomohlo preventivní podání úlevové léčby (modrý inhalátor) před plaváním.
 
Gabriela
Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o vysvětlení mé lékařské zprávy. Objednala jsem se nedávno na preventivní kontrolu na alergologii, kde mi měřili dech spirometrem. Paní doktorka mi sdělila že se ji nelíbí můj dech a že mě naučí jak si teď každý den budu inhalovat prášek Relvar. Bohužel jsem se v té chvíli, kdy jsem z toho byla poměrně vydešená zapomněla zeptat jestli se opravdu jedná o astma, nebo případně jiné onemocnění např.Chopn,.. Zde zasílám informace z mé lékařské zprávy. Obj. Spojivky klidne, obturace nosu 0, naznacena zadni ryma+, bez obturace nosu, kasel naznaceny, v oblasti hltanove branky otok +, bez zarudnuti, povrch bez cepu, hlenove povlaky +,spadove krvni uzliny,sklipkove, mělké bez VDF,pokožka klidná, dalsi fyz.nalez dle normy veku. Spirometrie klidova, F/V křivka a ventilacni parametry redukovane do kbrazu lehke obstrukce, test bez iks. Brdt pozitivní Předem mockrát děkuji za vysvětlení oč se přesně jedná.
Dobrý den, bude lepší se domluvit s Vaší paní doktorkou. Není naší úlohou (ani se to nesmí), řešit konkrétní případy v internetové poradně. Obecně řečeno lze dovodit, že podle nálezu na spirometrii odpovídá spíše průduškovému astmatu.
 

Partneři

© 2007-2019 Česká iniciativa pro astma
Vytvořila a spravuje MeDitorial
ISSN 1802-5595