Česká iniciativa pro astma

Čipa infolinka - kontaktní e-mail Napište nám

ČIPA : Infolinka (čtěte, prosím, Prohlášení ČIPA v této sekci!!!)

Infolinka (čtěte, prosím, Prohlášení ČIPA v této sekci!!!) 

Položte dotaz


 * Jméno: 
 * E-mail: 
 * Otázka: 
 * Kontrolní kód (opište): 


Nalezeno 895 záznamů z celkového počtu 895, zobrazeny 11. - 15.

 1  2  [ 3 ]  4  5  6  7  8  9  10  11 

Petra Basterová
Dobrý den, zajímá mě zda astma je riziková skupina pro koronavirus. Syn má středně těžký stupeň bronchiální hyperreaktivity s totální reversibilitou obstrukce. Děkuji mockrát
Dobrý den, opakovaně bylo uvedeno, že správně léčené astma pod dobrou kontrolou by nemělo mít vyšší riziko ani infekce, ani těžkého průběhu. Informaci najdete i v aktualitách na našich stránkách.
 
Adam Schinzel
Dobrý den, rád bych se Vás zeptal, jestli astmatikovi může pomoci senzor na koncertaci škodlivých plynů, kdy by si při vyšší naměřené hodnotě mohl otevřít okno? Popřípadě jaké plyny by měl taký výrobek měřit (např. teplota, vlhkost, CO2, ozon, formaldehyt, …). Za jakékoliv rady na prevenci budu velmi vděčný. Děkuji Vám za pomoc, Adam Schinzel
Dobrý den, k takovému monitorování nám nejsou známy žádné doklady ani publikace. Nemůžeme tedy Vaši otázku, bohužel, zodpovědět. Doklady jsou jistě k optimálnímu prostředí v bytě, tedy teplota a vlhkost, tedy teplota kolem 20 st. C., a rel. vlhkost asi 40 - 50 %. Nevíme o tom, že by někdo dynamicky monitoroval uvedené plyny a upravoval podle toho větrání objektu.
 
Josef Kratochvíla
Dobrý den! Mám astma (CHOPN) a samozřejmě dýchám "těžce", ale dosud vše nějak udýchám! Problém je ale nařízení o povinném nošení roušek, tu musím nosit a přes ní už moc dobře dýchat nemohu. Dusím se. Co mám dělat? Děkuji Vám a zdravím!
Dobrý den, běžná rouška má vcelku malý odpor a neměla by dýchání významně omezovat. Pokud se vyloženě dusíte, pak by bylo dobré zkonzultovat Vašeho lékaře, zda je nemoc pod kontrolou a není třeba upravit léčbu. Povinnost nosit roušku, bohužel, ovlivnit neumíme.
 
Sofia
Dobrý den, léčím se s astmatem od svých 6 let, alergie na mnoho alergenů,atopický exém, plus mám ještě další přidružené choroby, chci se optat je možnost jistého a spolehlivého zakoupení, objednání chirurgických roušek pro snížení co nejnižšího rizika nákazy u pacientů jako jsem já a podobně chronicky nemocných? Jsem dočasně nemobilní. Bydlím v Praze. Děkuji předem za odpověď.
Dobrý den, bohužel není v naší moci v tétop oblasti pomoci ani nemáíme dost informací k tomu, abychom mohli cokoliv doporučit. Děkujeme za pochopení.
 
Ondřej Farka MUDr
DOporučuji alergikům na roztoče tkaninu Pristine s výborných efektem. Máte zkušenosti s tkaninou na lůžkoviny firmy Nanospace s.r.o. ? NAbízí kromě lůžkovin i nosní spreye Nasaleze Allergy,Protect a Nasamist. Děkuji za odpověď Mudr ondřej farka alergolog chodov
Dobrý den, nemáme kapacitu ani oprávnění testovat a dporučovat jednotlivé výrobky. Respektujeme zkušenost jednotlivých odborníků či pacientů a do komerční nevstupujeme. Děkuji za pochopení. Dr. P. Pohunek
 

Partneři

© 2007-2021 Česká iniciativa pro astma
Vytvořila a spravuje MeDitorial
ISSN 1802-5595