Česká iniciativa pro astma

Čipa infolinka - kontaktní e-mail Napište nám

ČIPA : Infolinka (čtěte, prosím, Prohlášení ČIPA v této sekci!!!)

Infolinka (čtěte, prosím, Prohlášení ČIPA v této sekci!!!) 

Položte dotaz


 * Jméno: 
 * E-mail: 
 * Otázka: 
 * Kontrolní kód (opište): 


Nalezeno 895 záznamů z celkového počtu 895, zobrazeny 16. - 20.

 1  2  3  [ 4 ]  5  6  7  8  9  10  11 

Dana Sládková
Dobrý den, 5.5 letému dítěti byl předepsán Fullhale - v příbalovém letáku se píše, že je od 12 ti let - naše p.doktorka má dlouhodobou dovolenou, nemohu ji zavolat. Je tento lék u tak malých dětí běžný ? Dále bych se chtěla zeptat - pokdu dítě neni dušné, jen při náhodném poslechu slyším expirační pískoty na konci výdechu - je třeba dávku navyšovat ? Děkuji moc za odpověď
Dobrý den, tento lék skutečně není určen pro děti takto nízkého věku a měl by být nahrazen jiným, který je pro tuto věkovou skupinu schválen. Pokud má dítě obstrukční příznaky, je třeba zkontrolovat spirometrii (v tomto věku jistě již půjde provést) a léčbu případně upravit.
 
Tomas Busina
Dobry den, rad bych se Vas zeptal na Vas nazor ohledne uzivani Strapatky nachove (Echinacea purpurea) u astmatiku. V odborne literature (zahranicni impaktovana periodika) nepanuje jednoznacna shoda. Nekteri autori doporucuji uzivani, jelikoz dochazi k relaxaci prudusek a uvolneni dychacich cest, jini naopak upozornuji na konstrikci bronchu, ktera muze vest az k vyvolani soku a kolapsoveho stavu (u citlivejsich pacientu). Dekuji za Vasi odpoved.
Bohužel, s tím nemáme vlastní zkušenosti a ani nemáme k dispozici spolehlivá data.
 
Eva
Dobrý den, mám středně těžké astma převážně alergické již od dětství. V dětství bylo nejdříve klasifikováno jako chronická bronchitida. Užívám Seretide 500/2x denně, při dušnosti navíc ventolin. I když je astma dle lékaře pod kontrolou,již spoustu let se i přes užívání léků zadýchávám při námaze jako chůze do kopce,do schodů, rychlejší chůze,apod. Dále také nemohu spát bez otevřeného okna(i v zimě) pro pocit nedostatku kyslíku,v poloze na zádech vydržím jen chvíli pro ztížené dýchání. Z toho důvodu mám nyní obavy z koronavirové nákazy, především v mém zaměstnání. Pracuji jako všeobecná sestra na onkologickém oddělení. Na oddělení máme nedostatek ochranných pomůcek,tak jsme zaměstnavatelem nuceni používat pouze 1 chirurgickou roušku na 1 někdy i 2 12 hodinové směny a to především k ochraně pacientů. My chráněni nijak nejsme, pacienti roušky mít nemusí. Když jsem se ptala na zajištění respirátoru pro ochranu nás,bylo mi řečeno,že preventivně nikdo respirátor nosit nebude,jen pokud by byla infekce prokázána či byly viditelné projevy u pacienta. Z toho důvodu jsem zatím na PN, protože se vážně bojím o své zdraví a také ohrožení života v případě nakažení chronicky nemocných plic. Prosím Vás o radu,zda pracovní neschopností postupuji správně,když mi zaměstnavatel nezajistí respirátor na ochranu při mé práci nebo se obávám nákazy zbytečně? Obávám se ken,že mě plíce by infekci koronavirem nemusely zvládnout. Děkuji za odpověď.
Pacienti s astmatem jsou považováni za pacienty s chronickým onemocněním a tím i vyšším rizikem. Pokud je astma plně pod kontrolou, je považováno riziko za srovnatelné s běžnou populací. Nicméně určitě je třeba dodržovat všechny doporučení týkající se osobní ochrany a dezinfekce, tak, jak jsou vydána MZ a vládou. Konkrétní řešení pro Vaše pracovitě ale nabídnout neumíme, je třeba vyjednat s vedením a zaměstnavatelem.
 
Vera Hadackova
Dobrý den, co doporučujete pacientům astmatikům v souvislosti s koronavirovou nákazou? Děkuji, Hadáčková
Podívejte se na doporučení na naší úvodní stránce.
 
Petr
Dobrý den, asthma zůstává, léky se vyvíjí. Několik let užívám symbicort, zajímá mě zda na trhu existuje preparát, který má méně nežádoucích účinků a je třeba účinnější. Slyšel jsem o Alvesco, dekuji
Vámi vedená kombinace budesonid-formoterol je považována za velmi účinný a velmi bezpečný lék, který se dá navíc používat vedle dlouhodobé léčby i k úlevě od příznaků (doporučení GINA 2019). Ciclesonid (Alvesco), je jednosložkový lék s obsahem inhalačního kortikosteroidu vysokou bezpečností a dobrou účinností, chybí mu ale ona doplňková složka rychle a dlouho působícího bronchodilatačního léku. Jde tedy o rozdílné typy léků..
 

Partneři

© 2007-2021 Česká iniciativa pro astma
Vytvořila a spravuje MeDitorial
ISSN 1802-5595