Položte dotaz
Nalezeno 895 záznamů z celkového počtu 895, zobrazeny 21. - 25.
|
Josef Krčil |
Dobrý den,
chtěl bych se Vás zeptat, zda disponujete daty o vývoji astmatu v ČR a jednotlivých krajích. Pokud ano, tak bych Vás chtěl poprosit, jestli by bylo možné mi je poskytnout ke zpracování bakalářské práce.
Děkuji, s pozdravem: Josef Krčil Bohužel, taková data k dispozici nemáme. Zkuste ústav zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS).
|
Petr |
Dobrý den, při pobytu venku mi začne krk a nos produkovat hleny a musím je odkašlávat. Jinak se cítím naprosto zdravý. Nikdy jsem nekouřil, alkohol velice zřídka, sportovec, zdravá strava, nemám nadváhu. Alergie na vosy a senná rýma (paradoxně příznaky hlenění jsou horší v zimě)
Nevíte, čím by to mohlo být? Dobrý den, to se dá na dálku těžko posoudit. Je možná přecitlivělost ještě na jiné alergeny (plísně?), nebo jen vyšší reaktivita sliznic, které mají vyšší reaktivitu na změny teploty. Konzultujte se svým alergologem.
|
Babeta |
Dobrý den, v lednu jsem byla uznána OZZ s trvalou platností pro Chopn. Již 4 roky pracuji jako učitelka na poloviční úvazek, plný nezvládám. Chci se zptat, byla by tady možnost, požádat si částečný ID a je tady možnost přiznání? Děkuji Babeta Dobry den, invalidita se dnes posuzuje podle stupně, 1.- 3. Neexistuje plný nebo částečný invalidní důchod. Změnou je, ze při všech stupních invalidity můžete pracovat, odpadla tzv. Ekonomická podmínka důchodu, která určovala částku , kterou si můžete vydělat. Zažádat o přiznání invalidity si můžete, její stupeň bude záležet na vašem celkovém zdravotním stavu, včetně stupně CHOPN. Úvazek je věci vás a vašeho zaměstnavatele. Zaměstnavatel, pokud zaměstnává osoby s invaliditou má danove úlevy.
Prim. MUDr. Viktor Kasak
|
Jan |
Dobrý den, chtěl jsem se Vás zeptat, kde bych si mohl objednat aktuální doporučení v léčbě astmatu. GINA 2019.
Děkuji
Vlček Jan Dobrý den, česká verze kapesního průvodce se připravuje, plný dokument v češtině k dispozici nebude. Originály lze pro vlastní potřebu stáhnout na www.ginasthma.org
|
Martina |
Dobrý den, syn narozen září, nastoupil ve 3 letech do školky, říjen, doma s kašlem, listopad opět, v prosinci antibiotika začínající zápal plic, dostal ventolin, květen kašel, rýma, vždy mu to s rýmou jde na průdušky. v červenci zánět středního ucha dle mého názoru vlivem velkých změn teplot venku,jeho otec i děda na to trpí, že je hned "ofoukne". od září 2019 opět ve školce, rýma kašel zůstal doma,naordinován xyzal. vysazen po 14 dnech, vše ok, v říjnu uzlinka v krku, výtěr negativní, listopad má dýchat ventolin, opět doma rýma kašel, xyzal začal brát každý večer, prosinec zánět středního ucha, rychlý průběh bez potíží, ale s antibiotiky. byli jsme posláni na alergologii, alergie neprokázána, nasazen montelar. mám mu ho dávat ? nechce se mi do něj cpát léky pro astmatiky. do školky chodí, pohyb má, bydlíme v centru Prahy, potíže nemá, nezadýchává se, alergii nemá. děkuji. Dobrý den, pokud nemá chlapec příznaky astmatu, jistě není třeba mu automaticky dávat protiastmatickou léčbu. Spíše by při zvýšené nemocnosti tohoto typu stálo za zvážení doplnění dalších vyšetření, např. funkce řasinek - viz www.rasinky.cz Dr. Pohunek
|