Česká iniciativa pro astma

Čipa infolinka - kontaktní e-mail Napište nám

ČIPA : Infolinka (čtěte, prosím, Prohlášení ČIPA v této sekci!!!)

Infolinka (čtěte, prosím, Prohlášení ČIPA v této sekci!!!) 

Položte dotaz


 * Jméno: 
 * E-mail: 
 * Otázka: 
 * Kontrolní kód (opište): 


Nalezeno 871 záznamů z celkového počtu 871, zobrazeny 46. - 50.

 1  2  3  4  5  6  7  8  9  [ 10 ]  11 

Marta Korousova
Dobrý den, ráda bych se zeptala jak správně inhalovat Seredite Diskus.......vždy mi zůstane v ústech prášek. Snažím se co nejvíce "vdechnout " nebo třeba zkusit inhalaci v leže, ale stále stejný výsledek. Ani nevím jestli tedy něco ve skutečnosti inhaluji. Dekuji, Korousova Marta
Malé množství prášku v ústech zůstat může, proto také radíme po inhalaci ústa vypláchnout a vykloktat či zapít. Vleže je to špatně, měla byste inhalovat ve vzpřímené poloze. Svou techniku inhalace předveďte při kontrole lékaři a domluvte se.
 
Pavla
Dobrý den.chci se zeptat co mám dělat když mi teď v nemocnici neuznali nemoc z povolání .astma.pracují s chemikálií a v této práci jsem i astma dostala.doktorka mi řekla at si zkusím vyřídit nemoc z povolání že by se mohlo o to jednat.dovezla jsem do nemocnice lepidla se kterými mě dělali dýchací testy.jenže jen max 30minut a hned proběhla spirometrie.kde jim to nestačilo na pozitivní test.mám středně těžké astma nealergické a s tímto lepidlem pracují nejméně8hodin denně.a vím že po delší době mi to dělá problémy.mám dechové potíže a tíhu na hrudi.ikdyž jsem říkala že nevěřím že budu mít dechové potíže po 30minutách tak prý ze to nevadí že by se jim to ukázalo.kdyby to bylo tím lepidlem.myslím že je to nesmysl.do práce jsem nastoupila zdravá a asi už po 4měsících jsem začala mít kašel a postupně se to zhoršovalo.Tak nechápu jestli na základě takových testů hned můžou neuznát že se nejedná o nemoc z povolání.Děkuji Pavla Zatloukalova.
Dobrý den, průkaz nemoci z povolání má zákonem přesně daná pravidla. Odborníci na nemoci z povolání postupují podle přesných postupů a předpisů. Pokud nesouhlasíte se závěrem, měla byste mít možnost opravného prostředku a přezkoumání nálezů. Konzultujte svého pneumologa, která řeší Vaše astma.
 
Eva Abrahámová
Dobrý den, 18měsíční syn v zimě 7x prodělal středoušní zánět, 4x nasazená atb, stále byl zahleněn, přičemž hleny nebylo možné vysavačem efektivně odsát. (Dýchal jakoby "přes nos" vlastně již hned po porodu.) Prostříkáváme mu nos 2x denně mořskou vodou. Vyšetření na alergologii nezjistilo žádnou senzibilizaci na specif. alergen, ECP však bylo zvýšené - 31,1. Dr. synovi napsala Montelar/Singulair na 2měsíční léčbu. Syn nyní nekašle, nemá akutní potíže. V příbalovém letáku nás vyděsily možné vedlejší účinky. Je nutno léčit syna již nyní, resp. je větší šance vyléčit takto malé díte? Děkuji.
Dobrý den, montelukast má zcela vzácné vedlejší účinky a je obecně považován za vysoce bezpečný. Výrobce má povinnost uvést vše, co se může potenciálně vyskytnout. Konkrétní indikaci a potřebu léčby musíte řešit s lékařem, který léčbu indikoval a poradit se s ním.
 
Irena Sochorova
Dobry den. Chtela bych vas poprosit o informaci zda jeste existuji vakciny na prachovou alergii. Pred 45 lety jsem musela sbirat prach a posilat do Plzne, kde mi z nej delali vakcinu, ktera mi velmi pomohla od ashtmatu. V pozdejsi dobejsem jiz prach sbirat nemusela, ale na vakciny jsem chodila stale s urcitymi prestavkami. Dnes po delsi dobe mam zase problemy s pruduskami a opet se mi ozyva asthma. Je mi 63 let a pri navsteve moji alergolozky mi bylo receno, ze vakciny uz rok nejsou. Tak nevim co budu dal delat a mrzi me to, protoze mi vzdy pomahaly. Tak bych vas chtela poprosit o radu nebo informaci. Dekuji Irena S.
Dobrý den, vakcíny z domácího prachu již neodpovídají správné klinické praxi. Obvyklým alergenem v domácím prachu je roztočový alergen a na něj vakcíny k dispozici jsou. Je třeba konzultovat Vašeho alergologa. Hlavním prostředkem k řešení astmatu musí být ale především farmakoterapie, vakcíny jsou vždy jen podpůrnou terapií u jasně prokázané alergické příčiny.
 
Jana
Dobrý den, já jsem astmatik, manžel je alergik. Máme syna (za 4 měsíce mu budou 3 roky). Praktický lékař tvrdí, že bych si nejraději syna zaškatulkovala do "krabičky" astmatik. Podle něj astmatik není. Přitom mu jednou nesprávně diagnostikoval zápal plic, a protože antibiotika, která mu na ten zápal plic předepsal, synovi nezabírala, tak jsem se rozhodla zajet do Motola na dětskou pohotovost. Tam mi doktorka sdělila, že by zkusila stříkat mu Ventolin (ze začátku hodně, každých 20 min dva vdechy, pak postupně ubírat). Synovi obtíže během jediné noci zmizely. To mu byl tenkrát asi rok a půl. Asi v únoru loňského roku syn skončil s velkou alergickou reakcí v Kladenské nemocnici. Měl napuchlá víčka tak, že ani neviděl. Naštěstí jinam než na víčka se ten otok nerozšířil. Na základě toho incidentu nás praktický lékař poslal na alergologii. Synovi zjistili z krve alergii na kočky a husí peří. Paní doktorce na alergologii jsem popsala Honzíkův ztížený výdech (chrčí to v něm a je slyšet odcházet vzduch z jeho plic i chvilku po výdechu), který občas mívá. Nasadila mu Flixotide 2×1 vdech denně. Při obtížích máme zvednout na dva vdechy dvakrát denně. Když měl obtíže, tak jsem dávku zvedla a řekla bych, že mu to pomáhá. Od té doby jsem nezaznamenala žádné větší zhoršení. Jen jednou když jsem byla služebně mimo a léky podával manžel, po mém návratu se synův stav zase zlepšil. Krom toho všeho synovi na kožním oddělení doktorka diagnostikovala atopický exem. Ale teď k tomu, proč Vám vlastně píši. Paní doktorka na alergologii je milá a vstřícná, ale problém je v tom, že když se synovy problémy zhorší, tak mne sestra nechce k paní doktorce objednat, že prý musíme za praktickým lékařem a až ten se spojí s paní doktorkou na alergologii a domluví se na postupu. Jenže problém je v tom, že náš pan praktický lékař stále odmítá to, že syn je astmatik a vždy ho začne léčit na cokoli jiného... Už jsem bezradná. Jsem ráda, že máme alespoň ten ventolin a flixotide, ale úplně se děsím toho, kdyby se synův stav zhoršil, co mám dělat. Existuje nějaké plicní oddělení pro takhle malé děti? Já sama se na jednom oddělení respiračních onemocnění léčím a vždy, když mám problém, tak tam můžu přijít a oni mně vyšetří a pomůžou mi. Je mi moc líto, že to takto nefunguje i pro malé děti. Nevím, jestli mi dokážete pomoci. Ale už opravdu nevím, na koho se mám obrátit. Předem moc děkuji za jakoukoli zprávu. Hezký den Jana
Dobrý den, podle Vašeho líčení je zřejmě léčba účinná, což může diagnózu astmatu podporovat. Pokud máte zprávu od alergoložky, měl by ji praktický lékař respektovat a postupovat podle doporučení. Očividně je to hlavně problém komunikační. Specializované dětské plicní oddělení je v Motole, specializovaný pneumolog je i na pediatrii Ke Karlovu, na Bulovce a i v Krči. K vyšetření by Vás ale měl někdo doporučit s přesným vyjádřením toho, co nejde zvládnout v terénu a potřebuje specializovanou péči.
 

Partneři

© 2007-2019 Česká iniciativa pro astma
Vytvořila a spravuje MeDitorial
ISSN 1802-5595