Česká iniciativa pro astma Máte již nějaké zkušenosti s přístrojem Bicom 2000, který se v sousedních zemích prý úspěšně používá k léčbě alergií a astmatu?
10. června 2020

Máte již nějaké zkušenosti s přístrojem Bicom 2000, který se v sousedních zemích prý úspěšně používá k léčbě alergií a astmatu?

Počet alergiků v naší zemi je úctyhodný – dva a půl milionu lidí ! Velmi vysoký je i počet astmatiků všech věkových skupin. Počítáme je na 700-800 tisíc lidí ! Podíl chronických obtíží mezi nimi je vysoký a léčba někdy svízelná, nelehká. Vyžaduje pečlivost, zkušenost,trpělivost. Nestačí najít vhodný, účinný a bezpečný lék, ale je třeba měnit i své zvyky, způsob života, domácí prostředí. Právě dnes jsem měl v ordinaci mladého sympatického  muže, sportovce milujícího vysoké hory,kterého po mnoho let už trápí kožní, nosní, oční příznaky. Brání se používání léků, protože na ně nevěří, žije přírodně, ALE  KOUŘÍ. A tohoto svého návyku se neumí (nebo nechce) zbavit. Léčení je tedy obtížné často pro pacienta,ale i pro lékaře.

Při velkém počtu alergiků a astmatiků není divu, že se stávají i výhodným objektem obchodní činnosti. Zaručený úspěch slibují speciální směsi čajů, dámská i pánská kosmetika, výživové rady k očištění organismu, ale také mnoho různých přístrojů,které mluví „řečí vašeho těla“ a zbaví vás neduhů, které vás trápí.

Mají jedno společné: mluví také „vědeckým jazykem“. Někdy jazykem přírodovědce, fyzika,  jindy lékaře. A tak jsme zahrnováni výrazy, v nichž se to hemží ionty, molekulami, aminokyselinami, metabolismem tkání, buňkami, které se mění téměř pod naším pohledem.

Druhým společným znakem je univerzálnost jejich účinku. Dalo by se říci, že vlastně odstraňují téměř všechny druhy nemocí nebo přinejmenším velké a přitom  velmi nesourodé skupiny nemocí.

Třetím znakem je, že nejsou doloženy dlouhým trpělivým, pečlivým zkoumáním, které musí podstoupit každý lék, který je možno u člověka používat.

Docent Pohunek, který pečuje o webovou stránku České iniciativy pro astma, položil otázku pana Vítězslava členům našeho lektorského sboru, kteří pracují v různých místech republiky. Nikdo nemohl přispět kladnou odpovědí a doklady o účinnosti přístroje Bicom 2000 neměli k dispozici.

Přístroj BICOM se opírá princip „biorezonanční terapie“.

A zde právě je volné pole pro „vědecký, přírodovědný jazyk“.

„Podobně jako struna v piánu začne rezonovat, rezonují,komunikují mezi sebou i buňky v našem těle. Lidské tělo vysílá elektromagnetické vlny a buňky různých tkání a orgánů mají specifická vlnění. Dohromady se vytváří oscilační obraz každého člověka. U nemocného člověka se vyskytuje vlnění cizorodých substancí nahromaděných v těle (amalgám, bakterie, viry, alergeny, plísně) a ty normální oscilační obraz narušují. Biorezonanční terapií pomocí počítače se stimuluje samoléčící síla. Rušivé elektromagnetické vlnění se odvádí a vrací se jako léčivé vlnění.“

Takový je jazyk biorezonance. Je to fantazie? Je to především dobře vymyšleno.

Víme, že při mozkovém vyšetření elektroencefalografem snímáme elektrické potenciály z různých oblastí mozku. Víme, že buňky v těle, ve tkáních mezi sebou komunikují tvorbou látek, které regulují nebo ovlivňují jejich činnost. Víme, že vdechneme-li  pylové zrno, tak látka, která se z něho uvolní (alergen) u člověka, který je specificky na tuto látku přecitlivělý, dojde k určité konkrétní látkové odezvě v těle a to nejenom v nose či v průduškách, ale až v kostní dřeni. Víme, že u každého člověka o formě těchto reakcí rozhodují geny, které jsme si přinesli na svět. Víme a učíme se, jak takové reakce ovlivňovat. To vše je po mnoha letech zkoumání doloženo.

NENÍ však DŮKAZ o jakémsi mystickém vlnění, které zachytíme, z těla vyneseme a zase vrátíme.

Vědecký jazyk nám zní velmi věrohodně. Jestliže patříme k těm, kteří se odklánějí nebo nevěří „chemii“ léčiv, jestliže patříme k těm, u kterých je velmi obtížné obtíže zdolat, pak jsme ti praví, kteří se obrátí a investují do „zázračných“ nabídek na trhu.

Podívejme se ,co vše biorezonance „vyléčí“ :

Opakované zhoršené vředy
bolestivý stav po tříštivé zlomenině lokte
zánět kloubů, mladický, revmatický
břišní problémy po různých operacích        
průduškové astma a svědivý zánět kůže
vyhřeznutí ploténky
chronická, opakovaně zhoršená bolest
ve spodní části břicha
zánět močového měchýře,chronický,odolný
chronická zácpa
spastická bolestivá menstruace způsobená hypoplazií genitálií (*)
bolest v krku,obtížné bolestivé polykání
revmatické potíže
ekzém
zranění kolena
bolest způsobená histaminem
artróza kolenního  kloubu
natržení lýtkového svalu
menstruační obtíže se silnými křečemi v břiše
bolest krku po hyperextenzi
svědivý zánět kůže způsobený alergií
migréna, vycházející zprava

(* = nedostatečný vývoj genitálií)

Uvedl jsem doslova citaci z firemní internetové informace s tím, že podrobný popis případů je k dispozici v angličtině (aby to bylo věrohodnější). „Serióznost“ dokládá i fakt, že se metoda hodí na léčbu „migrény vycházející zprava“, na migrénu zleva nezabírá.

Prosím tazatele pana Vítězslava i vás všechny čtenáře o zamyšlení nad jednou „zázračnou“ nabídkou. Vím, že byste mi mohli uvést příklady i jiných zaručených doporučení.

Zamysleme se nad tím všichni – my lékaři i vy pacienti.

Sám po padesáti letech v medicíně se musím přiznat, že autorům přístroje a léčebné metody závidím jejich jistotu, jejich suverénní přístup k nemocným lidem. Považuji jej za nezodpovědný.

Prof. MUDr. Václav Špičák, CSc.