Infolinka

Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Dotaz

11. července 2023 Tereza
Dobrý den, syn skoro 6let. Má alergie a náběh na astma. Již skoro 2 roky striktně dodržujeme postupy lékařů. Každý den používá léky na astma na alergie. Inhalujeme. Chodíme ven. Jezdíme do lázní a mnoho dalšího ale syn je každý měsíc nemocný, nejčastěji má jen kašel na pruduskach. Někdy k tomu rýma, sem tam ucho. Už jsem trochu zoufalá, zachvaty naštěstí nemá. Jen ten skaredy kašel. Nemáte nějakou typ nebo radu. Děkuji

Dotaz

11. července 2023 Lenka
Dobry den, mam uskostnou poruchu I hlavne co se tyce nemoci a lekaru. Ve ctvrtek jsem byla na alergolii, Zjistili ze mam astma,pry to chce prelecit, to jako budu brat ty leky na zacinajici za net porad. Ale me se to nezda,vite byla more chyba ze sice se mi vetsinou trophy hure dycha, ale dycham, pri behu se zadychavam, ale ptal se jestli kaslu a rekla jsem ze trikrat tydne, prison ne kaslu a kaslala jsem jen tri dny po porodu kdy jsem mela u porodu kyslik do nosu kvuli vysokemu tlaku. Kojim nechci leky davat do male a nepripadam si ze bych mela astma. Co mam delat?Mohu poslat lekarskou zpravu?

Dotaz

11. července 2023 Jo
Dobrý den.
Prosím o kontakt na Klub dospelych astnatiku ČR.
Rada bych letěla na ozdravný pobyt u moře,
vhodný pro tuto skupinu osob.
Dekuji. J.W., 79 let

Dotaz

24. dubna 2023 Dušan Pavlovič
Dobrý den.
Chci se zeptat, zda-li je možné, pro člověka s roztroušenou sklerózou, používat doplněk stravy, který má imunomodulační účinky. Konkrétně se jedná o kyselinu huminovou. Z návodu přípravku: Kyselina huminová – přírodní biologicky dostupná látka, která může být účinným řešením mnoha nepříjemných stavů. Vyzdvihováno je zejména její možné imunomodulační, protizánětlivé a antibakteriální působení. Předem děkuji za odpověď. S pozdravem a přáním hezkého dne
Dušan Pavlovič

Dotaz

24. dubna 2023 Petra Hlavičková
Dobrý den, na astma a alergie jsem dostala tyto léky: Montelukast, Dasselta a Alvesco.
Bohužel se mi zhoršila tetanie (se kterou se léčím). Po vysazení Alvesca se tetanie zklidnila a stačí mi opět braní Magnesia tablet. Má lékařka mi však nevěří a i nadále chce ,abych brala Alvesco,že bez těchto léků se to nezlepší. Alvesco se dle lékařky vstřebává do plic, tudíž nemůže zhoršovat tetanii. Ale od svého neurologa vím, že steroidy snižují hořčík v těle.
Opravdu neexistuje jiná možnost léčby než kortikosteroidy? Prosím o radu, chci se léčit, ale ne za cenu toho, že se mi zhorší jiná nemoc.

Dotaz

24. dubna 2023 Lucie
Dobrý den,
1.9 září jsme ve škole dostali Dotazník pro rodiče 7x o astmatu a alergii. Je tedy nic moc čitelný, asi je 100x překopírovaný.
Škola mi ho vrátila a chce po nás vyplnit i body 4 - 8, ikdyž naše dcera NENÍ alergická. Řekla bych, že nedošlo k dostatečnému proškolení zodpovědného pracovníka za školy. Z mé strany bych pro tyto případy dotazník rozšířila o větu, že další body již vyplňují ti co mají alergii. Tyto dotazníky se nějak dál zpracovávají? Škola vám odešle data nebo celé dotazníky? Děkuji.

Dotaz

17. května 2022 PD
Dobrý den trpím alergickou rýmou,nyní však asi týden mi nezabírá skoro nic mám Xados,Nasonex - stejně celou noc prokýchám,v noci mám ucpaný nos,a přes den kýchám a kašlu prosím o radu co dál

Dotaz

17. května 2022 AV
Dobry den jsem astmaticka a dosel mi soslek ventolin a ma lekarka ma dovolenou .. kam se mam obratit k predepsani leku. V mem meste pohotovost nefunguje. Dekuji

Dotaz

28. února 2022 Pavla Mikulčáková
Dobrý den, máme doma 3 týdny kotě , předtím 2 roky kočku). Tak před sedmi dny v noci jsem začala mít dýchací problémy a po 4 dnech jsem skončila na pohotovosti kvůli dušnosti,kde mi udělali rentgen plic-bez nálezu, diagnóza vcelku nijaká a odešla jsem s receptem na Atrovent pro případ dušnosti. Potíže však nezmizely, chvíli je to lepší , pak horší. Na alergologii jsem objednaná koncem února. Chtěla bych se zeptat, zda je možné, že se alergická reakce rozjede i po takové době,co jsem s kočkou v kontaktu a zdabude reálné aplikovat na tento případ imunoterapii? Vím, že se konkrétní alergie prokáže až u alergoologa, ale chtěla bych mít nějaké informace dopředu.
Kromě dýchacích problémů žádné jiné nemám. Děkuji. P. M.

Dotaz

28. února 2022 Vojtěch Šimůnek
Dobrý den, na vaši iniciativu odkazuje prodejce Rainbow, tak jsem se chtěl zeptat zda tento výrobek je opravdu vhodný jako prevence alergií a astmatu.
A zda ho by osobně můžete doporučit.

Děkuji a jsem s pozdravem


1 2 3 4 5 95