Dotaz 1019

29. srpna 2017 Tomáš:

Dobrý den. Máme malého syna v listopadu mu budou 2 roky, který onemocněl zánětem průdušek na začátku prázdnin.. kašel byl hutný s hlenem a během asi 14 dnu se začal měnit v kašel suchý.. nakonec kašel vymizel, ale ve velice krátkém intervalu se objevil zejména v nočních hodinách.. jedná se vždy o takový lehký záchvat dráždivého kašle, který trvá cca 10 min. většinou mu stačí dát napít vlažné vody a problémy zmizí.
Trchu se bojím aby se nejednalo o začátek astmatu.
Přes den žádné záchvaty nemá, občas si odkašle a nebo se zakašle při jídle a pití. Nepozoruji u něj žádné sípaní, nebo pískání při dýchání a to ani v noci.
Já ani přítelkyně astma nemáme, nebo o tom alespoň nevíme. Chtěl bych Vás poprosit o Váš názor na základě popisku problém a případě doporučit nějakého specialistu v okolí Mladé Boleslavi.
Děkuji za jakoukoli odpověď a případně radu.

29. srpna 2017 Odpověď:

Dobrý den, příznaky nejsou pro astma zcela typické. Navíc je astma v tomto věku spíše méně pravděpodobnou diagnózou. Nejlepší je jistě konzultovat praktického lékaře a nechat dítě vyšetřit. Pokud by shledal indikaci dalšího vyšetření, jistě Vám poradí, s kým má v okolí dobré zkušenosti. My pro přímé doporučení konkrétních lékařů dostatek podkladů nemáme.