Dotaz 1034

11. května 2018 Michal:

Dobry den,nekde jsem cetl,ze koureni,i obcasne vyrusuje ucinky leku na astma,alergie(napr.symbicort,montelukast..).Kontraindikace si myslim je tedy i u alkoholu.
Otazka z osobni anamnezy-byl mne nasazen z duvodu dlouhodobeho zahleneni prudusek vazkym hlenem(bronchoskopicke vysetreni+bal:vysledeky negativni,pouze lehka atrofie+ten vazky hlen) dlouhodobe erdomed,montelukast a 1xrano symbicort 200.Erdomed budu dlouhodobe uzivat poprve a vkladam do neho po precteni prib.letaku velke nadeje.Chpno a ani obstrukcni pl.on. nemam."Jen" alergicke astma.Jaky mate prosim nazor na tento lek co se tyce dlouhodobeho uzivani?Dekuji Michal H.

11. května 2018 Odpověď:

Dobrý den, erdostein je osvědčený lék při chronických onemocněních dýchacích cest spojených se zahleněním a bakteriální infekcí. Proti jiným mukolytikům má výhodu v tom, že zároveň snižuje ulpívání bakterií na sliznici. Má smysl především u CHOPN a chronické bronchitidy různého původu, u astmatu léčebný význam z logiky věci a popsanému účinku indikaci dlouhodobého podávání nemá. .