Dotaz 726

1. října 2011 Martin:

Dobrý den, 6-ti letý syn má už asi měsíc suchý dráždivý kašel, dokázal kašlat půl hodinu v kuse. Nyní ustoupil, ale stále pokašlává, jako kdyby ho v krku něco dráždilo. Má to asi od 4 let, přes léto většinou klid. Dochází na alergologii, bere Xysal, nyní lékařka nasadila opět Helicid, ale ten bere už 14 dni a stále pokašlává. CRP měl před týdnem v pořádku. Astma nemá prokázané, jen alergie na roztoče, psa.
Nevím už co s ním, docházím k dětské lékařce, která mi řekla, že si myslí, že to může být psychosomatického původu. Žádný rentgen, či další vyšetření. Naslepo mu nasadila antibiotika, a když jsem tam po 4 dnech šla na kontrolu, řekla mi, že ho tedy brát už nemá, že se to míjelo účinkem.
Obávám se, že se mu to opět rozjede. Vydrží být týden "zdravý" a další 3 týdny kašlat. Do toho dostal zánět středního ucha.
Už je z toho vyčerpaný a já prostě nevím, kam jít a na koho se obrátit!!
Na alergologii jsme objednaní až na listopad.
Prosím, poraďte.
Moc Vám děkuji.

1. října 2011 Odpověď:

Popsané příznaky mohou být projevem alergie. Bylo by dobré v době příznaků ověřit spiromerický nález, případně zkontrolovat, zda není někde v kontaktu se psem a event. i zkusit nasadit "testovací" protiastmatickou léčbu. Dr. Pohunek