Dotaz 910

28. prosince 2014 Roman Dostál:

Dobrý den,
náš 6-letý syn užívá rok miflonid 200. 9 měsíců bral ráno a večer 1 tobolku. Poté jsme snížili dávku na jednu tobolku večer. Bylo to po konzultaci s lékařkou.Spíše po našem nátlaku na lékařku. Máme pocit že syn astmatem netrpí a že indikace miflonidu je špatná.Nemá žádnou dušnost ani sípavý kašel, ani se nedusí. nikdy neměl záchvat který by vyžadoval nějakou rychlou reakci. spirometrii měl před týdnem na 133procent (ostatně vždy má alespoň 100%)a přesto lékař nechce o vysazení ani slyšet. V poslední době vždy hned po vdechnutí začne kašlat. Říká, že ho to nutí kašlat a že při polknutí mu sliny jedou v krku pomalu.
V příbalovém letáku je kašel po požití jako nežádoucí účinek a má se vysadit miflonid a nahradit něčím jiným po konzultaci s lékařem.
Vzhledem k tomu, že nejsme spokojeni s lékařkou ke ketré nyní docházíme, prosím o radu jak dále postupovat. lékařka nás vždy objedná za 4-6 měsíců a dříve nás nevezme. Už se nám dříve stalo, že syna nepřijala na prohlídku, ikdyž o to žádal náš pediatr. Bylo nám řečeno ať si dýchne ventolín při potížích a příjdeme až v termínu který máme objednaný(to znamenalo čekat měsíc).
Budeme rádi i za informaci o co se může jednat mimo astma.

28. prosince 2014 Odpověď:

Dobrý den, určitě není možné po internetu přehodnocovat diagnózu a správnost léčby. Pokud máte s odborným lékařem problémy, které nejste schopni vyřešit, proberte situaci se svým praktickým lékařem a požádejte o doporučení k jinému odbornému lékaři v oblasti Vašeho bydliště. Dr. Pohunek