Dotaz 965

2. ledna 2016 Zuzana Šoupalová:

Dobrý den, zažádala jsem si podruhé o invalidní důchod, již jednou zamítnut. Prosím o zhodnocení, zda bych měla nárok na invalidní důchod stupeň 1. Chtěla bych jako základní diagnozu mít astma pod částečnou kontrolou, kde je rozmezí 20-40 bodů. A navýšit 10 bodů a sluchové postižení. Na které mám přidělen status osoba zdravotně znevýhodněná pro středně těžkou nedoslýchavost- ohodnoceno 20 body.
Nyní jsem doložila lékařskou zprávu z alergologie.
Pacientka je v trvalé péči alergologického odd. II polikliniky v Hradci králové.
Jde o chronickou persistující formu bronchiálního astmatu, dle intenzityo formu středně těžkou- Z hlediska etiologie jde o formu převážně imunologickou.
V příslušných testech kožních a laboratorních pozitivita na směs venkovních plísní, směs srstí zvířat a časných pylů travin, ostatní negativní. Spirometricky opakovaně prokázána obstrukční ventilační porucha středního stupně.
V medikaci užívá pac. Combair 3 krát denně, v pylové sezoně další přídatná medikace/ celkově antialergika, inhibitoty leukotrienů/ Stav pokládán za středně závažný, třeba pravidelných kontrol a aktualizace medikace.

Doložila jsem k žádosti tři spirometrie. Dále se léčím s jícnem GERD- patologický reflux- doporučená opareace. Zánět slinných žláz- vlevo příušní- brala jsem širokospektré ATB, ulevilo se mi v dých. cestách. Z Revmatologie ANA++, CCP 6,1, Sicca syndrom- potvzené sucé oko. Biopsie maláchslinných žláz: Histologicky nalézáme excize, kryté dláždicovým vrstevnatým nerohovějícím epitelem, pod kterým v prokrváceném stomatu zastižené malé slinné žlázky s pouze fokálním lehkým chronickým intersticiálním zánětlivým infiltrátem, chronický- Sjogrenův syndrom vyloučen, zánět žaludku, cholesterol. pseudopolyp žlučníky, nedoslýchavost- středně těžká, Vas polyetážový, ploché nohy, krátkozrakost, steatóza jater, hltan atrofická sliznice a folikly na zadní stěně hltanu, Pharyngitis Chronica atrophica,gynekologie HPV pozitivní, nízký tlak 100/60, hraničně snížený střední objem krvinek MCV 81,4, MCH 27,6. Jsem po odstranění residua po tonsilektomii vpravo a resekci papilomu patrového levého oblouku.
Potíže únava, slabost, zadýchávání při běžné chůzi, do schodů...
Na zánět slinné žlázy příušní jsem si přišla sama, když jsem stále upozorňovala po operaci na ORL s pailonem na suchu v ústech. Chtěla jsem znát názor druhéhopracoviště vHK, z důvodů dlouhotrvajících problému s krkem. Myslím si, že je na toto specialista psychiatr.Na žánět slinné žlázy jsem si přišla sama, dále na zbyzek krční mandle mě upozornil alergolog. Pravidelně docházím na krční, další pracoviště ORL ohledně naslouchadla i kPL, kde jsem dostávala ATB pro potíže s krkem.Papilom levého patrového oblouku nalezen náhodně při operaci zbytku krční mandle, na kterou jsem byla dvakrát odmítnuta. V roce 92 odstranění krčních mandlí pro chronický zánět.

Děkuji za odpověď Šoupalová

2. ledna 2016 Odpověď:

Dobrý den, Vaše otázka přesahuje problematiku, kterou se zabývá tato rubrika. Navíc, jak si můžete na našich stránkách přečíst, nemůžeme řešit jednotlivé konkrétní případy. Tuto věc musíte zásadně řešit se svými ošetřujícími lékaři. Děkujeme za pochopení.